Trakya Tabldot Yemek

Lozengrad Trakya Tabldot yemek catering hizmetleri Lozengrad Trakya Tabldot tabldot Yemek Firması servis dağıtımı. Hazır yemek, Cenaze yemegi, Dügün yemegi, Toplantı yemegi, Dernek yemegi, İş yemegi en ucuz tabldot yemegi dağıtım ağı. Lozengrad Trakya Tabldot Yemek Hizmetleri 4 çeşit tabldot yemeği Firması olarak yemeklerde kalite ve temizliğe dikkat edilmektedir.Trakyanin En temiz modern ve uygun fiyatlara tablot yemeği servis yapan firması Lozengrad Trakya Tabldot tabldot hizmete devam etmektedir.

Yemek üretim sürecinde hijyene önem vererek leziz yemekler üretip müşteri isteklerinin karşılanmasını sağlamak, Personellerin düzenli kalite eğitimlerinin verilmesi ve yemek üretim yereneklerinin geliştirilmesi, Üretim aşamasından tüketime kLozengrad Trakya Tabldot her noktLozengrad Trakya Tabldot kalite standartlarının en üst derecede sağlanması fitmamızın kalite politikasıdır

Tabildot[1] (seçmesiz yemek), Fransızca “misafir sofrası” anlamına gelen Table d’hote kelime öbeğinden Türkçeye aktarılmıştır. Restoran terminolojisi olarak kullanılır ve çeşitli yemekleri kapsayan sabit ücrete tabii sabit bir menüyü belirtir. Bu menüye “sabit ücret” anlamına gelen Fransızca kökenli prix fixe de denmektedir. Seçmeli menü ise Alakart (A la Carte) olarak adlandırılır.

“d’hote” köken olarak, misafirlerin belirli bir zamanda paylaştığı yemek masasına denilir. Kelime daha sonra sabit fiyatlı ve sabit bir menüyü içeren herhangi bir yemeğe verilen bir isim haline gelmiştir.

Uygulamalar[değiştir | kaynağı değiştir]
Japonya’da benzeri bir uygulama Teishoku (定食) olarak adlandırılır. Bu yemek, sabit bir menüyü içerir, garnitür, turşu veya yöresel çorbayla birlikte sunulur. 800 ile 1.500 yen arası değişen meblağlar ile ücretlendirilir. Türkiye’de de birçok eğitim kurumlarında ve devlet dairelerinde tabldot yemek verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir